I sin nya position som affärsutvecklingschef kommer Christian Fricke att spela en avgörande roll för att forma och implementera MySafetys försäljningsstrategier och verksamhetsutveckling.
– Detta är ett spännande och strategiskt viktigt steg för MySafety. Vi är övertygade om att Christian med sin erfarenhet och kompetens kommer att bidra till att stärka vår position på marknaden och accelerera vår tillväxt, säger Jesper Jacquet, vd på Mysafety.
I takt med förändringar i marknadsdynamiken och kundbeteenden krävs det att försäljningsledare som Christian inte bara utvecklar strategier utan också ser till att dessa är dynamiska och anpassningsbara. Hans erfarenhet inom försäljning och affärsutveckling förutspås driva innovation inom teamledning och kundengagemang hos MySafety.

Christian Fricke





